در سيستم رشد نوع حكم ، احتساب مدرك تحصيلي جهت پرسنل قراردادي مشاغل كارگري وجود ندارد؟

اگر به واسطه احتساب مدرک تحصیلی تغییر وضعیت استخدامی اتفاق افتاده باشد، قرارداد مشاغل کارگری وی فسخ و حکم جدید با عنوان برقراری حقوق و مزایا اجرا می گردد. و در حالتی که تغییر وضعیت استخدامی اتفاق نداشته باشد، مدرک مورد نظر قابل احتساب نمی باشد.


هنگام صدور حكم ماموريت آموزشي تجربه دولتي تيك ندارد . چنانچه حكمي بعد از ماموريت آموزشي بخواهيم صادر كنيم ( بطور مثال استخدام قطعي ) تيك تجربه در حكم مذكور زده ميشود . سوال : تيك تجربه در حكم استخدام قطعي براي فردي كه هنوز در ماموريت آموزشي است صحيح مي باشد يا اينكه بصورت دستي تيك تجربه از حكم مورد نظر برداريم ؟

اگر رشته شغلی فرد با رشته تحصیلی که فرد می خواند تناسب داشته باشد، آن رشته مرتبط در نظر گرفته می شود و اگر مرتبط نباشد مدتی را که در ماموریت آموزشی سپری میکند به عنوان تجربه غیر مرتبط لحاظ می گردد .

به عنوان مثال فردی که رشته شغلی وی کارگزین باشد و تصمیم دارد در رشته فوق لیسانس پرستاری ادامه تحصیل دهد باید مدت زمان ماموریت آموزشی (یعنی از زمان اجرای ماموریت آموزشی تا حکم پایان ماموریت آموزشی) تیک تجربه غیر مرتبط را وارد کنیم و اگر تغییر عنوان دهد آن مدتی را که در ماموریت آموزشی بوده به عنوان تجربه مرتبط در نظر گرفته و کل تجربه فرد قبل از ماموریت آموزشی غیر مرتبط محاسبه می گردد(منظور در زمانی که رشته شغلی وی کارگزین بوده است.)

توجه داشته باشید در احکامی که بعد از پایان ماموریت آموزشی صادر می گردد با در نظر گرفتن این نکته که رشته تحصیلی فرد مرتبط یا غیر مرتبط با رشته شغلی باشد تیک آن قسمت فعال گردد.


پرسنلی دارای 30 سال خدمت می باشند ولي بدليل آنكه در طول خدمت دو سال  از خدمت نيمه وقت استفاده کرده اند، سیستم سابقه وی را 29 سال نشان ميدهد برای اینکه سابقه وی 30 سال نشان داده شود راهنمایی فرمائید؟

باید تمام حالت های خدمت نیمه وقت را به صورت خدمت تمام وقت کنید و حکمی را  به عنوان تعیین حقوق و مزایای یک روز قبل از بازنشستگی صادر فرمائید و در آخر حکم بازنشستگی را هم صادر کنید.


سابقه كار پرسنلی تا 92/8/1 چهارده سال و شش ماه و نه روز مي باشد. ولي در سيستم 17 سال محاسبه شده خواهشمند است اگر امكان دارد بررسي شود ؟

سوابق شغلی مدیریتی وی را ویرایش فرمائید.


جهت ثبت مدرك تحصيلي افراد در سيستم رشد در قسمت تاريخ تصويب كميته براي كاركناني كه دو مقطعي نيستند چه بايد بنويسيم و آيا براي كاركنان با مقطع ديپلم نيازي به تكميل اين فيلد ميباشد؟

برای کسی که بار اول درسیستم وارد می شود همان تاریخ اخذ مدرک وارد گردد.

برای کارکنانی که دارای مقطع دیپلم نیز می باشند این فیلد تکمیل گردد.


براي برقراري حق اولاد قراردادي هاي كارگري بايد 720 روز دقيق بگذره يا دو سال تمام كسي كه بيمه اش از 90/8/26 شروع شده با 720 روز بايد حق اولادش از 92/8/15 شروع بشه اما با دو سال از 92/8/26 . كدام درست است؟

با 720 روز محاسبه گردد.


اگر فرزند شهيد يا فرزند جانياز بالاي 25درصد قبل از اينكه استخدام پيماني يارسمي شوند قراردادي باشندحكم كارآموزي(6ماه قبل استخدام )آنان كه به صورت پيماني يا رسمي بايد صادر شود از چه تاريخي بايد اعمال شود اگر6 ماه قبل از تاريخ استخدام باشد احكام قراردادي چه مي شود ؟ اگر قبلا قراردادي باشد مدت زمان قرادادی چگونه محاسبه مي شود؟

        اگر این فرد از ابتدا رسمی باشند کافی است تاریخ استخدام را 6 ماه به عقب برگردانده و احکام به مدت 6 ماه به صورت پیمانی گرفته شود و از زمان رسمی شدن احکام با فرمت استخدامی گرفته شود.

مثال: فردی که در تاریخ 91/1/1 استخدام پیمانی یا رسمی شده است، و 6 ماه دوره کارآموزی بهیاری را گذرانده باشد، هنگامیکه تاریخ را 6 ماه به عقب بر می گردانیم تاریخ 90/7/1 بدست می آید که در این تاریخ(90/7/1)حکم کارآموزی بهیاری گرفته شود اگر از این تاریخ به بعد مشمول صدور حکم هایی با عناوین : فوق العاده جذب هیأت امنا – افزایش فوق العاده بدی آب و هوا و ... باشند باید این احکام با همین عنوان برای فرد صادر گردد.

         کارآموزان بهیار با مدرک دیپلم در ابتدا جهت صدور احکام، باید نسبت به برقراری یک طبقه بالاتر اقدام نمود و از تمام امتیازات مربوط به یک مقطع تحصیلی بالاتر بهره مند می گردد.

کسانی که حکم قراردادی آنها در محدوده 6 ماه باشد، فقط کافی است این حکم ویرایش شود و قسمت تیک تجربه و سنوات زده شود و دیگر نیازی به اصلاح نیست.


در موردحكم كارآموز بهياري فرزندان شاهد بهيار، حق شاغل و حق شغل آنها را يك مقطع بالا تر يعني فوق ديپلم بزنيم يا با همان ديپلم محاسبه شود؟

جهت محاسبه حق شغل و حق شاغل یک مقطع بالاتر محاسبه می گردد. ولی برای محاسبه تفاوت تطبیق طبقه فرد را  2 (با توجه به مثال گفته شده در سوال که فرد مورد نظر دیپلم می باشد) در نظر می گیریم.


هنگام صدور حكم پرسنلی با اينكه فرزند جانباز است ولي امتياز ايثارگري كامل محاسبه می گردد و همچنين امتياز مهارت و تجربه اش با يك مقطع بالاتر محاسبه مي شود؟

در قسمت وضعیت خدمت و وظیفه ایثارگری باید فیلد مربوط به فرزند جانباز تکمیل گردد احتمال بر این است که فیلد فرزند شهید تکمیل شده باشد.


در مورد حالتهاي نيمه وقت ، قبل از سال 88 امكان ويرايش وجود دارد ولي از سال 88به بعدتغيير حالتهاي نيمه وقت به تمام وقت جهت صدور حكم بازنشستگي وجود ندارد لطفا راهنمايي بفرمائيد؟

در خصوص تغییر حالت خدمت نیمه وقت به تمام وقت به موارد زیر توجه فرمائید:

1.       احکامی که قبل از سال 88 صادر شده اند در قسمت سوابق شغلی مدیریتی حالت خدمتی را از خدمت نیمه وقت به خدمت تمام وقت تغییر دهید.

2.       حالت خدمتی احکامی که بعد از 88/1/1  به صورت نیمه وقت صادر شده است را به خدمت تمام وقت تغییر دهید. و تنها حکم را ثبت کنید (از گزینه محاسبه امتیاز استفاده نکنید.)

   لازم است تغییرات فوق را قبل از صدور حکم تعیین حقوق و مزایای یک روز قبل از بازنشستگی انجام دهید.

توجه داشته باشید حداکثر استفاده از خدمت نیمه وقت 3 سال می باشد و اگر فردی بیش از 3 سال از خدمت نیمه وقت استفاده کرده باشد فقط 3 سال از این  مدت قابلیت تغییرات فوق را دارد.


فردی به مدت 5سال از خدمت نيمه وقت استفاده نموده است ، نحوه محاسبه سنوات فرد جهت بازنشستگی ایشان را توضیح دهید؟

با توجه به اینکه ایشان از 5 سال خدمت نیمه وقت استفاده نموده اند :

در هنگام بازنشستگی 3 سال از این مدت به طور کامل محاسبه می گردد( یعنی همانند فردی که 3 سال تمام وقت کار کرده است) و دو سال

 باقی مانده یکسال محاسبه می گردد.

آيا حكم احتساب امتياز دوره آموزشي توجيهي بدو خدمت شامل پرسنل بازنشسته سال 92 مي شود ؟

اگر در طول سال 92 مشغول خدمت بوده اند قابل احتساب می باشد.


آیا به کسانیکه كه دارای مدرك تحصيلي زير ديپلم می باشند طبقه استحقاقی تعلق می گیرد؟

 در مورد کسانیکه كه ديپلم افتخار ارائه نموده اند و از يك گروه تشویقی به دلیل داشتن دیپلم افتخار بهره مند گرديده اند و با توجه به اینکه مدرک تحصیلی این افراد زير ديپلم می باشد باز هم مشمول طبقه استحقاقی می گردند؟

كسانيكه مدرك تحصيلي آنها از سوم راهنمايي كمتر مي باشد مشمول يك طبقه استحقاقي در تاريخ 88/1/2 مي باشند. در مورد جانبازان نيز اين مورد صدق مي كند البته براي اطمينان بيشتر قبل از اعطای طبقه محاسبه لازم صورت گيرد.

به کسانی که دیپلم افتخاری  را ارائه نموده اند نیز تعلق می گیرد.


فوق العاده محل خدمت در قسمت فوق العاده ها درج گرديده ولي در حكم آورده نميشود لطفا راهنمايي فرمائيد؟

گروه فرد باید در اطلاعات عمومی کارکنان وارد شود.